Radioligandna terapija raka prostate

Radioligandna terapija raka prostate

Čestitke za pomemben dosežek

Da je 177Lu-PSMA-617 na voljo tudi slovenskim bolnikom z razsejanim rakom prostate, je velik dosežek. Tako meni prof. dr. Irene Burger, dr. med., spec. nuklearne medicine, predstojnica Oddelka za nuklearno medicino Univerzitetne bolnišnice Basel, kjer to zdravljenje izvajajo že štiri leta. Kakšne so njene izkušnje in sporočila slovenskim kolegom?

30. 5. 2024
Radioligandna terapija raka prostate

Podaljšano celokupno preživetje ob dobri kakovosti življenja

Katere so pomembnejše klinične raziskave s teranostičnim oz. usmerjenim radioligandnim zdravljenjem raka prostate? Kako je algoritme zdravljenja začela spreminjati najbolj odmevna med njimi, raziskava VISION? Izr. prof. dr. Boštjan Šeruga, dr. med., spec. internistične onkologije z OI Ljubljana, je zbral pomembne dokaze za klinično delo.

30. 5. 2024

O vse vidnejši vlogi radioligandnega zdravljenja

Medtem ko je na lanskem kongresu ESMO odmevala raziskava VISON, se je letos med kongresnimi vrhunci znašla raziskava PSMAfore, ki utrjuje vlogo radiofarmakov pri zdravljenju razsejanega proti kastraciji odpornega raka prostate. Katera so odprta vprašanja po objavi novih rezultatov?

17. 11. 2023

Skokovit razvoj ciljanega radionuklidnega zdravljenja prinaša izzive

Potrebe po PSMA-usmerjenem radionuklidnem zdravljenju razsejanega raka prostate rastejo tako pri nas kot po svetu. O optimističnih napovedih, rezultatih domače klinične prakse in njenih največjih izzivih so spregovorile predstavnice Klinike za nuklearno medicino UKC Ljubljana: predstojnica izr. prof. dr. Katja Zaletel, dr. med., dr. Daša Šfiligoj Planjšek, dr. med., in doc. dr. Petra Kolenc, mag. farm.

26. 6. 2024

Mariborska nuklearna medicina polaga velike upe na leto 2026

Radioligandno zdravljenje raka prostate želijo izvajati tudi v Mariboru, ovira so prostorske omejitve, kar naj bi v dveh letih rešili z dogradnjo prostorov Oddelka za onkologijo. Spodbudno je tamkajšnje število specializantov nuklearne medicine, ki bodo nosilci prihajajočih novosti. Kaj stroka še potrebuje za učinkovite, a zelo kompleksne terapevtske pristope?

26. 6. 2024

Molekula desetletja spreminja vlogo nuklearne medicine

Zdaj je najboljši čas za delo v nuklearni medicini, meni prof. dr. Sabina Dizdarević, dr. med., spec. nuklearne medicine iz Univerzitetne bolnišnice in Medicinske fakultete Brighton in Sussex v Veliki Britaniji. Nanizala je rezultate kliničnih raziskav – pri večini je aktivno sodelovala – ki so spreminjale zdravljenje razsejanega raka prostate.

10. 6. 2024
Teranostično zdravljenje nevroendokrinih neoplazem in raka prostate

Premik v vse zgodnejše linije zdravljenja

Uspehi tarčnega radionuklidnega zdravljenja nevroendokrinih neoplazem so pospešili uporabo te oblike zdravljenja tudi pri raku prostate. O njeni varnosti in učinkovitost, izbiri ustreznih bolnikov in pričakovanih širitvah je govoril doc. dr. Luka Ležaić, dr. med., specialist nuklearne in interne medicine s Klinike za nuklearno medicino UKC Ljubljana.

31. 5. 2024

Aktualni e-novičnik

Skokovit razvoj ciljanega radionuklidnega zdravljenja prinaša izzive

26. 6. 2024

Mariborska nuklearna medicina polaga velike upe na leto 2026

26. 6. 2024

Molekula desetletja spreminja vlogo nuklearne medicine

10. 6. 2024
Naročite se na e-novičnik

Aktualna revija

pHarmonia lgotip

Prijavni obrazec

pHarmonia pHarmonia logotip
Revija pHARMONIA in portal pharmonia.si sta namenjena zdravnikom, zobozdravnikom in farmacevtom. Bralce in uporabnike na poljuden način obveščata o novostih s področja omenjenih strok, obenem pa ponujata pester izbor vsebin za vse razmišljujoče, ki tudi v sprostitvi iščejo nove izzive.
Izdajatelj

AdriaSonara d.o.o.
Italijanska ulica 8
Slovenija

Uredništvo

Urednica
Nives Pustavrh
041 330 606
nives.pustavrh@adriasonara.eu
zdenka.melansek@adriasonara.eu

Oglaševanje
Barbara Pučnik
051 609 366
barbara.pucnik@adriasonara.eu

O nas
© 2024 AdriaSonara d.o.o. Vse pravice pridržane. Izdelava AB Skupina. Nastavitve piškotkov.