
Ki aikido je veščina poenotenja uma in telesa
Ki aikido oziroma šin šin toitsu aikido (poenotenje uma in telesa) je veščina in umetnost, ki se od klasičnih borilnih disciplin razlikuje v filozofiji in načinu treningov. Je vadba, ki je primerna za vse ljudi, ne glede na spol, starost, kondicijo, razgibanost, poklic ali izobrazbo. Gibanje je naravno in ob primernem poznavanju in upoštevanju lastnih zmogljivosti do resnih poškodb ne pride.

Življenje na plaži
Moramo res živeti tako, kot nam zapovedujejo norme in kot nas vodi tok življenja? V eni roki volan, v drugi mobilni telefon. Je vredno najlepše dele dneva presedeti med štirimi stenami? Tudi mi smo bili ujeti v sistem, potem pa smo se odločili prerezati niti in slediti svojim sanjam – živeti sredi oceana. Začela se je pisati zgodba o »Watermanu«.

Uglasiti orkester je kot uglasiti 103 telesa
Ob poslušanju glasbenih mojstrovin v izvedbi orkestra zagotovo ne pomislimo najprej na to, da je kakovost glasbe odvisna od celostnega počutja posameznega člena. Orkester Slovenske filharmonije sestavljajo kar 103 posamezniki. Uglasiti celoto na najvišjo kakovost zato terja nekaj več vpogleda v posamezni člen.
Z gorčico osvaja Ameriko
»Če bi imeli bentleyja in šoferja, bi med vožnjo na zadnjem sedežu v sendvič verjetno mazali to gorčico. In ko bi naključni neznanec ustavil poleg vas in vam pomignil, da odprete okno, bi vas vprašal, ali jo lahko še on poskusi.« To je le ena od mnogih pozitivnih ocen gorčice Tin Mustard.


Fotoreportaža: Kljubovati zakonom narave
Jan ima cistično fibrozo, redko dedno bolezen. Diagnosticirana mu je bila pri dveh mesecih starosti z napovedjo, da ne bo dočakal odrasle dobe. Tako kot Jan kljubuje in še vedno živi ob pomoči medicine in izjemno discipliniranem pristopu k terapijam ter vzdrževanju fizične kondicije, tako zakonom narave v neverjetnih položajih kljubujejo tudi mladi športniki, ujeti v njegov fotografski objektiv.
Zdravniki v antiki
»Prisežem pri Apolonu Zdravniku in Asklepiju in Higieji in Panakeji in pri vseh bogovih in boginjah …« se začne prisega, ki naj bi jo sestavil grški zdravnik Hipokrat štiri stoletja pred našim štetjem. Hipokratova prisega je vtkana v različne sodobne etične zaobljube zdravnikov, grško-rimsko obdobje pa velja za začetke zdravstva, kot ga poznamo danes.

Življenje po načelih LOHAS
Na svetu je vsaj 100 milijonov ljudi, ki jim je zelo mar za zdrav način življenja, okolje, socialno pravičnost, zdravje, osebnostni razvoj in trajnostno naravnanost in ki te vrednote upoštevajo pri svojih odločitvah, ocenjujejo raziskovalci. Vse, kar v sebi združuje gibanje LOHAS.